Aktualności

Rządowy program pomocy uczniom w 2019 roku "Wyprawka szkolna"

W terminie od dnia 29 lipca 2019 roku do 13 września 2019 roku przyjmowane są wnioski o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach "Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 roku "Wyprawka szkolna". Wnioski oraz szczegółowe informacje znajdują się w sekretariacie szkoły.

data: 1 Sierpień 2019
Jak nie czytam, jak czytam!

06 czerwca 2019r. Szkoła Podstawowa w Chmielku wzięła udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam!". Organizatorem była Pani Agnieszka Rój - nauczycielka biblioteki szkolnej. Zobacz sprawozdanie.

data: 27 Czerwiec 2019
75 rocznica bitwy pod Osuchami

W niedzielę 23 czerwca 2019r. poczet sztandarowy naszej szkoły z delegacją uczniów oraz nauczycieli Panią Katarzyną Kiełczewską - Myszak i Panią Barbarą Karaś uczestniczył w uroczystościach 75 rocznicy bitwy pod Osuchami. Po przemówieniu Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry i po uroczystej mszy świętej dyrektor szkoły i uczniowie złożyli wiązankę biało - czerwonych kwiatów pod pomnikiem poległych partyzantów. Jak każdego roku w uroczystościach uczestniczyła rodzina Patrona naszej szkoły. Mieliśmy miłą przyjemność gościć ich w szkole. Kącik Patrona, zgromadzone zdjęcia i dokumenty dotyczące bohatera walk partyzanckich por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" pierwszy raz zobaczyli kuzyni Patrona mieszkający w Belgii. Zobacz zdjęcia.

data: 23 Czerwiec 2019
Udział uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019
data: 21 Czerwiec 2019
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie ósmej Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Marek Tworek. Uroczystość w szkole otworzył dyrektor podsumowując roczną pracę i dorobek edukacyjny nauczycieli oraz uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas starszych. Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody wyróżnionym przez Radę Pedagogiczną uczniom wszystkich klas. W tym roku przeżywaliśmy również historyczne chwile - mury szkoły opuszczali uczniowie klasy ósmej,  zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej. Do grona absolwentów szkoły dołączyło 26 uczniów. W części oficjalnej dyrektor szkoły dokonał krótkiego podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę wspominając o wynikach konkursów przedmiotowych, sportowych, artystycznych oraz o wynikach egzaminów. Uczniowie klasy ósmej przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. W dalszej części uroczystości absolwenci dziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud nauczania i wychowania słowami wierszy i piosenek. Dopełnieniem podziekowań stały się kwiaty. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców klas. Zobacz zdjęcia.

data: 20 Czerwiec 2019
Dzień Dziecka 2019

W dniu 06 czerwca 2019r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Impreza połączona była z Finałem 19 edycji Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" oraz ogólnopolską akcją masowego czytania pt. "Jak nie czytam, jak czytam". Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania. Zaproszeni goście oraz przedstawiciele klas czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Dołączyliśmy w ten sposób do uczniów z innych szkół w całym kraju, biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam", podejmując próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie. Po akcji Dyrektor Szkoły wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie "Radość czytania". Po akademii przeszliśmy na boisko, gdzie wspólnie z rodzicami, uczniami i pracownikami szkoły ułożyliśmy żywy napis "Chmielek czyta", a następnie odbyła się sesja zdjęciowa z książką w roli głównej. Na boisku szkolnym do zabawy zachęcały profesjonalne animatorki z Rzeszowa. Imprezę uatrakcyjniały dmuchane zjeżdżalnie, muzyka w tle oraz gry i zabawy organizowane przez rodziców.  Zobacz zdjęcia.

data: 10 Czerwiec 2019
Dzień Rodziny w zerówce

"Najważniejsza w życiu jest rodzina. Wszystko, co najważniejsze w rodzinie się zaczyna". W środę 29 maja 2019r. dzieci z kl. 0 "a"wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem obchodziły Dzień Rodziny. Z tej okazji przygotowały występ artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły poleczkę. Występ dzieci dostarczył wiele radości i wzruszeń. Wszyscy uczestnicy święta obdarowani zostali upominkami i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Maj 2019
Ogłoszenie o naborze na stanowisko kucharza

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" w Chmielku ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko - kucharza. Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się w PLIKU PDF oraz pod numerem telefonu (84)685 51 65.

data: 28 Maj 2019
Dzień mamy i taty w przedszkolu

W poniedziałek 27 maja 2019r. przedszkolaki obchodziły Dzień Mamy i Taty. Mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną cierpliwość i ojcowski autorytet. Po występie, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne wręczyły swoim rodzicom certyfikat Wspaniałej Mamy i Wspaniałego Taty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Maj 2019
Wycieczka do Baszni Dolnej

W poniedziałek 20 maja 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do  Baszni Dolnej koło Lubaczowa. Znajduje się tam Kresowa Osada, a w niej mnóstwo atrakcji dla dzieci. Swoją przygodę przedszkolaki rozpoczęły od wspólnej zabawy w dmuchanym parku zabaw. Następnie wzięły udział w warsztatach, na których uczyły się wyrobu ekologicznych mydełek. Kolejną atrakcją były warsztaty cukiernicze, w czasie których dzieci wykonały lizaki i ciasteczka z czekolady. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Wytwory swojej pracy przedszkolaki zabrały ze sobą na pamiątkę. Na koniec uczestnicy wycieczki udali się do restauracji na smaczny obiad. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Zobacz zdjęcia.

data: 23 Maj 2019
Starsze wiadomości