List Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców

Zachęcamy do zapoznania się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji dotyczącym przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami". Przeczytaj.

data: 16 Styczeń 2019
Orszak Trzech Króli w Łukowej

06 stycznia 2018 roku odbył się Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej. Po Mszy św. odbyła się część artystyczna, w której uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pań Jadwigi Mulawa i Renaty Majewskiej przedstawili scenkę pt. "Spotkanie u Heroda". Następnie wszyscy uczestnicy Orszaku przeszli ulicami Łukowej w kierunku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zobacz zdjęcia.

data: 10 Styczeń 2019
Jasełka 2018

W piątek 21 grudnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole jasełka. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, wspaniale przebrani uczniowie klas IV - VIII pod kierunkiem Pań H. Pikuta i E. Wiśniewskiej mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. Ksiądz proboszcz odczytał fragment ewangelii. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz obecni rodzice łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Zobacz zdjęcia.

data: 27 Grudzień 2018
Kiermasz ozdób świątecznych - 18 grudnia 2018r.

We wtorek 18 grudnia 2018 roku w naszej szkole zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem pań: Agnieszki Rój i Beaty Słoma. Podczas kiermaszu można było zakupić ozdoby świąteczne i pyszne wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dochód ze sprzedaży przeznaczono dla osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Grudzień 2018
Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty - CKE

We wtorek 18 grudnia br. uczniowie klasy ósmej przystąpili do kolejnego próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie mieli 120 minut. W środę 19 grudnia zostanie przeprowadzony próbny egzamin z matematyki. Potrwa on 100 minut. Na czwartek zaplanowano próbny test z języka angielskiego. Czas trwania tego egzaminu to 90 minut. Uczniowie zmierzyli się z arkuszami opracowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zobacz zdjęcia.

data: 19 Grudzień 2018
Wycieczka do Zamościa

10.12. br. uczniowie klasy IV i V z wychowawcami wyjeżdżali na wycieczkę do Zamościa. W kinie "Stylowy" obejrzeli piękny i wzruszający film fantastyczny pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Następnie wspólnie z przewodnikiem spacerowali po Starym Mieście. Okazuje się, że to co najbliżej, jest nam najmniej znane. Mimo niezbyt sprzyjającej aury uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii powstania Zamościa, obejrzeli najciekawsze zabytki oraz podziwiali świąteczny wystrój urokliwych zamojskich kamieniczek. Zziębnięci, ale pełni wrażeń udali się na obiad do Mc Donald's. Zobacz zdjęcia.

data: 18 Grudzień 2018
Wyjazdy na pływalnię w Janowie Lubelskim 2018

W bieżącym roku kalendarzowym nasi uczniowie czterokrotnie wyjeżdżali na pływalnię "Otylia" w Janowie Lubelskim. Koszt transportu został pokryty z funduszy przekazanych na ten cel przez sołectwa: Pisklak, Łukowej I oraz Szarajówki. Wejście na pływalnię sfinansowano z konta Chmieleckiego Funduszu Oświaty. Zobacz zdjęcia.

data: 14 Grudzień 2018
Wycieczka Lublin - 6 grudnia 2018

Z okazji Mikołajek uczniowie klas VI - VIII wybrali się na wycieczkę do Lublina. Zwiedzili Stare Miasto oraz jego podziemia. Byli także na filmie "Miłość jest wszystkim" oraz w Galerii Plaza. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Grudzień 2018
Święty Mikołaj w naszej szkole!

Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia od samego rana kręciły się po klasach i korytarzach dzieciaki ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.Naszą szkołę odwiedził dziś Św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki, które pomagały Mikołajowi  rozdawać paczki pełne słodyczy. Wizyta Św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość. Zobacz zdjęcia.

data: 7 Grudzień 2018
Dzień Górnika 2018r.

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką. Chcąc uczcić to święto i doceniając trud pracy wszystkich górników, zerówiaki z naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Renaty Surmacz przygotowały program artystyczny. Honorowym gościem akademii był emerytowany górnik kopalni węgla kamiennego "Bogdanka" w Łęcznej Pan Paweł Trela, który opowiadał o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią oraz Pan Robert Chmiel - prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło przy OSP w Łukowej, który zachęcał do akcji poboru krwi. Zaproszeni goście szczegółowo odpowiadali na liczne i bardzo dociekliwe pytania dzieci. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Grudzień 2018
Starsze wiadomości