Aktualności

100.Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - 09 listopada 2018r.

W piątek 09 listopada 2018 roku uroczyście uczciliśmy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Święto Niepodległości. Bieżący rok wyznaczył datę szczególną - 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Szkolne obchody rozpoczęła uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas I-III. O godzinie 11.11 włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali się w przeglądzie pieśni patriotycznych. Po akademii dyrektor wręczył nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w licznych konkursach niepodległościowych.
11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystościach gminnych w Kościele Parafialnym w Łukowej. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Listopad 2018
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w sprawie szczepień ochronnych. Warto przeczytać!

data: 9 Listopad 2018
Szkolenie Rady Pedagogicznej - 07 listopada 2018r.

07 listopada 2018 roku Pani Marzanna Dybcio - doradca metodyczny LSCDN Oddział w Zamościu przeprowadziła szkolenie Rady Pedagogicznej na temat:  Dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych w placówkach ogólnodostępnych. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Listopad 2018
Przedszkolaki na cmentarzu

31 listopada 2018 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Chmielku odwiedziły cmentarz partyzancki w Osuchach oraz cmentarz żołnierski w Łukowej. Dzieci oddały hołd żołnierzom, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność, oddając życie w obronie Ojczyzny oraz zapaliły znicze na mogiłach bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Przed Świętem Zmarłych wspominamy tych, którzy odeszli od nas, rozmawiamy o szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Listopad 2018
Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 23 października 2018 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w kinie Helios i obejrzenie filmu pt. "Biały Kieł". Następnie wszyscy udali się na obiad do restauracji McDonald's. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie lotniska Rzeszów-Jasionka. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie należy nadać swój bagaż, co można a czego nie można zabrać ze sobą do samolotu, a także mieli możliwość przejścia przez bramki z wykrywaczami metalu. Mimo deszczowej pogody, uczestnicy wycieczki obserwowali startujący samolot i przyglądali się pracy służb ratowniczych podczas lądowania samolotu. Strażak zaprezentował uczniom pojazd, który pomaga w pracy na lotnisku. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Październik 2018
Wolontariat AIESEC - 2018

Już po raz piąty Szkoła Podstawowa im. por. E. Błaszczaka ps. "Grom" w Chmielku gościła wolontariuszy programu International Education- AIESEC. Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, dzięki czemu uczeń świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.

W tym roku szkołę w Chmielku odwiedzili, Nofil Amir z Pakistanu i Ozan Turrkan z Turcji. Nofil to student finansów i rachunkowości, mieszkający w stolicy kraju, Islamabadzie. Jest zapalonym graczem gier komputerowych i uwielbia piłkę nożną. Natomiast Ozan, mieszkający w Stambule, ukończył studia wyższe na kierunku inżynierii mechanicznej. Ozan pasjonuje się informatyką i tworzeniem programów komputerowych.

Studenci przebywali w Szkole Podstawowej w Chmielku w dniach 15-19 października 2018 r. Każdego dnia prowadzili zajęcia z języka angielskiego, promując swój kraj, zapoznając uczniów z kulturą i zwyczajami państw, z których pochodzą. Spotykali się z najmłodszymi uczniami szkoły, z oddziałów przedszkolnych i nauczania początkowego, jak również prowadzili zajęcia w klasach starszych. Studenci mieli przyjemność spróbować polskich wypieków podczas spotkania z nauczycielami szkoły i uczniami. Słodkie desery zostały przygotowane przez uczennice klasy VIII. Ponadto Nofil i Ozan uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Łukowa, Panem Stanisławem Kozyrą. Podczas spotkania goście rozmawiali o infrastrukturze swoich krajów, polityce, planach na przyszłość i o tym jak oceniają Polskę. Dzięki uprzejmości Państwa Joanny i Kazimierza Rojów studenci mieszkali w Pensjonacie "Perła Tanwi" mieszczącym się w Pisklakach. Studentami opiekowała się nauczycielka języka angielskiego Pani Ewelina Iwańczyk.

Spotkanie z wolontariuszami było wspaniałą okazją dla uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Pobyt gości przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Październik 2018
Konkurs - "Szkolne przygody gangu słodziaków"

W październiku uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie "Szkolne przygody Gangu Słodziaków". Podstawowym celem konkursu było wyrabianie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Przez kolejne dwa tygodnie października rozpoczynaliśmy zajęcia fragmentem książki Renaty Piątkowskiej pt. "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Zadaniem uczniów było natomiast codzienne głośne, dziesięciominutowe czytanie w domu swoich ulubionych książek. Za poświadczone przez rodziców wykonanie zadania, uczniowie zdobywali naklejki ze Słodziakami. Następnie w każdej klasie odbyły się zajęcia wg scenariuszy przygotowanych przez pomysłodawców akcji i uczniowie wykonali prace na konkurs plastyczno - literacki. Zwieńczeniem projektu były obchody Dnia Głośnego Czytania, które zorganizowaliśmy 22.10.2018r. W naszym spotkaniu z Gangiem Słodziaków towarzyszyły nam panie bibliotekarki z biblioteki szkolnej i publicznej, które zasiadły w jury Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego w ramach obchodów tego dnia. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia i wysłuchania wieczorynki "Echo" czytanej przez Wiktora Zborowskiego. Następnie, na tle dekoracji stworzonej z prac konkursowych uczniów, zasiadali młodzi czytelnicy, którzy starali się najpiękniej jak potrafią zaprezentować przed publicznością. W konkursie pięknego czytania zaprezentowało się 13 uczniów, dwoje z klasy I, ośmioro z klasy II i troje z klasy III. I miejsce w konkursie czytelniczym zdobyli Bartłomiej Bździuch z klasy II, Maja Granda i Szymon Bielak z klasy III. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i dyplomami. Zobacz zdjęcia.

data: 24 Październik 2018
Spotkanie zerówiaków z higienistką

Dnia 19 października 2018 r. w kl. 0 "a" odbyło się spotkanie z higienistką szkolną. Podczas spotkania pani Ala Ćwik rozmawiała z dziećmi na temat konieczności dbania o zdrowie. Zwróciła uwagę na zasady higieny osobistej, zdrowe odżywianie, prawidłową postawę ciała. Zachęcała też dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pani higienistka opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie oraz zademonstrowała akcesoria potrzebne w codziennej pracy. Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Zobacz zdjęcia.

data: 23 Październik 2018
Pasowanie na ucznia!

W dniu 16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chmielku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Krystyny Matysiak zaprezentowały swój program artystyczny. Pierwszoklasiści przeplatali spektakl piosenkami. Piękne birety dodawały dzieciakom uroczystego wyglądu. Starsi koledzy wręczyli drobne upominki naszym nowym uczniom. Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Sokal wielkim ołówkiem pasował uczniów. Na zakończenie uroczystości zrobiono wspólne zdjęcie, również z naszymi gośćmi z wolontariatu AIESEC - Nofil Aamir z Pakistanu oraz Ozan Turkkan z Turcji. Zobacz zdjęcia.

data: 18 Październik 2018
Dzień Nauczyciela - październik 2018r.

11 października, jak co roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie pod kierunkiem pań: Renaty Majewskiej i Marioli Małyszek przygotowali spektakl okraszony dużą dawką humoru. Mieliśmy przyjemność gościć emerytowanego nauczyciela naszej szkoły Panią Feliksę Gałka. W uroczystości uczestniczyli również nauczyciele i pracownicy szkoły. Po zakończonej akademii uczniowie klas starszych wręczyli kwiaty i podziękowali nauczycielom i pracownikom za trud pracy wychowawczej i dydaktycznej. Zobacz zdjęcia

data: 12 Październik 2018
Starsze wiadomości