Promocja kształcenia zawodowego w województwie lubelskim

Deklaracja Pracodawców oraz Wojewody Lubelskiego wraz z Lubelskim Kuratorem Oświaty. Warto przeczytać!

data: 19 Luty 2018
Zabawa karnawałowa - 2018

Ferie w naszej Szkole zaczęły się zabawą karnawałową. W sobotę 27 stycznia br. przy muzyce DJ Alex Rush nasi uczniowie wspaniale bawili się na dyskotece. Dekorację sali wykonali uczniowie. Zabawę i poczęstunek przygotowali rodzice. Zobacz zdjęcia.

data: 27 Styczeń 2018
Spotkanie z żołnierzem w przedszkolu

25 stycznia 2018 roku przedszkolaków naszej szkoły odwiedził niecodzienny gość - żołnierz Jednostki Wosjkowej Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego z Wysokiej Głogowskiej - pan Tomasz Słotwiński. Podczas wizyty opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Maluchy miały także możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców, dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami. Zobacz zdjęcia.

data: 26 Styczeń 2018
Wywiadówka - I półrocze 2017/18

W czwartek 26 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowujące pracę uczniów w I semestrze. Dyrektor szkoły przedstawił wyniki klasyfikacji śródrocznej, osiągnięcia uczniów w konkursach oraz ważniejsze wydarzenia z pracy szkoły. Gościem spotkania była Pani Małgorzata Główczyńska - psycholog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju. Tematem pogadanki było "Moje dziecko w sieci - specyfika problemu, możliwe działania profilaktyczne i sposoby reagowania na podejrzenie uzależnienia dziecka od sieci". Kolejnym gościem spotkania był wójt gminy Łukowa - Pan Stanisław Kozyra, który zapoznał zebranych z planem budżetu oświaty na rok 2018. Ostatnim punktem spotkania były rozmowy rodziców z wychowawcami i nauczycielami. Zobacz zdjęcia.

data: 26 Styczeń 2018
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu i w zerówce - styczeń 2018r.

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki i zerówiaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Styczeń 2018
Jasełka 2017

21 grudnia 2017r. uczniowie klas I - III pod kierunkiem Pani M. Bździuch, J. Zwolińskiej i K. Matysiak przygotowali jasełka. Ksiądz proboszcz M. Tworek odczytał fragment ewangelii. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, wolontariusze: Isha z Indii i Jack z Nowej Zelandii (z  projektu AIESEC), oraz obecni rodzice łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Zobacz zdjęcia.

Wolontariat AIESEC - 2017

Od czterech lat Szkoła bierze udział w projekcie AIESEC, którego misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego, poprzez realizację wymian międzynarodowych. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach. W Polsce, od ponad 45 lat rozwija w  młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację. W tym roku w dniach od 18 do 22 grudnia 2017r. pracują u nas Isha Sehgal z Indii i Jack Zhang z Nowej Zelandii. Dużą atrakcją dla Ishy jest padający śnieg - zobaczyła go i dotknęła po raz pierwszy. Po raz kolejny nasi uczniowie mają okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz poznać kulturę, zwyczaje i historię krajów pochodzenia wolontariuszy. Tak jak w poprzednich latach z wolontariuszami spotkał się Pan Stanisław Kozyra - Wójt  Gminy Łukowa. Przez wszystkie dni korzystali z gościnności Państwa Joanny i Kazimierza Rojów w Pensjonacie - Apartament "Perła Tanwi" w Pisklakach gdzie mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Zobacz zdjęcia.

W krainie Brzechwolandii

20 grudnia br. odbyła się druga część konkursu plastyczno - literackiego "W krainie Brzechwolandii" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III pod kierunkiem Pani Agnieszki Rój.
Laureaci konkursu to:
I miejsce - Maja Popowicz
II miejsce - Julia Zwolińska
III miejsce - Weronika Zawadzińska

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia.

data: 21 Grudzień 2017
Świąteczna pomoc dla domów dziecka

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszej Szkoły zorganizowali świąteczną zbiórkę darów. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, rodziców i firmy Convex Glass Sp. z o.o. z Chmielka zbiórka bardzo się udała. 19 grudnia br. członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Panią Beata Słoma i Marzeną Bździuch przekazali prezenty dzieciom przebywającym w Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu oraz w Domu Dziecka "Nasz Dom" im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tuligłowach. Zobacz zdjęcia.

data: 20 Grudzień 2017
Koziołek Niematołek w naszej szkole

W dniu 08 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów teatru KRAK - ART. Uczniowie klas 0 - VII razem z aktorami wyruszyli z Pacanowa dookoła świata. Zobacz zdjęcia.

data: 8 Grudzień 2017
Starsze wiadomości