Aktualności

Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 8 października 2019 roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w ognisku z okazji Dnia Chłopaka. Ognisko zorganizowane zostało na placu szkoły przez Samorząd Uczniowski. Na ognisku oprócz uczniów obecni byli również wychowawcy klas oraz rodzice, którzy przygotowali poczęstunek. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas gry w "dwa ognie", "biegu z jajkiem" oraz przeciąganiu liny. Mimo chłodu, uczniowie świetnie się bawili i wrócili do domów z uśmiechem na twarzy. Zobacz zdjęcia.

data: 10 Październik 2019
Rajd rowerowy klasy V

Dnia 27 września br. 19 uczniów posiadających kartę rowerową z klasy V pod opieką wychowawcy - Pani Haliny Pikuta i nauczyciela w-f Pana Krzysztofa Majewskiego uczestniczyło w rajdzie rowerowym szlakiem miejsc pamięci narodowej w naszej okolicy. Trasa rajdu prowadziła przez Podsośninę, gdzie uczniowie poznali historię bitwy z okresu I wojny światowej. Następnie udali się do Osuch, by oddać hołd partyzantom poległym w bitwie pod Osuchami w czerwcu 1944 roku. Szczegóły bitwy pod Osuchami oraz wystawę w Domu Pamięci przybliżyła uczniom Pani Maria Działo - emerytowany nauczyciel historii. Ponadto uczniowie uczestniczyli w obchodach 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 75. rocznicy Mszy św. pogrzebowej żołnierzy oddziałów leśnych AK poległych pod Osuchami. Obchody zorganizowali pracownicy GOK w Łukowej. Uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych, pamiętając, że wśród poległych są również partyzanci z oddziału por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom" - Patrona naszej szkoły.

Z kolei wszyscy udali się w drogę powrotną przez Szostaki, gdzie na posesji Państwa Paluchów piekli kiełbaski na ognisku. Pogoda dopisała, a uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, ponieważ trasa liczyła około 30 km.

Serdecznie dziękujemy rodzicom: Paniom Monice Grasza, Magdalenie Pawelec i Justynie Wójtowicz oraz Państwu A. i A. Paluchom za pomoc w organizacji rajdu.

To była bardzo ciekawa lekcja historii i już wiemy, że w czerwcu wrócimy tu znowu, bo wokół nas jest wiele miejsc, gdzie tworzyła się historia. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Październik 2019
Dzień Patrona Szkoły oraz Narodowe Czytanie

25 września 2019 roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, które połączone było z 8. edycją Narodowego Czytania. Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez Proboszcza Parafii Chmielek księdza Marka Tworka. Po wspólnym przemarszu do Szkoły, montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem pań: Agaty Kiełbus i Beaty Słoma. Tegoroczne obchody już po raz drugi połączyliśmy z akcją Narodowego Czytania. Polskie nowele Konopnickiej, Orzeszkowej i Prusa czytali: Proboszcz Parafii Chmielek - ksiądz Marek Tworek, Kierownik Placówki Terenowej KRUS  w Biłgoraju - p. Jan Rój, Dyrektor GOK w Łukowej - p. Wiesława Kubów, Kierownik Biblioteki Publicznej w Chmielku - p. Janina Hyz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chmielku - p. Zbigniew Sokal. Nauczycieli reprezentowały panie: Marzena Bździuch i Kazimiera Sokal, uczniów natomiast: Amelia Hyz, Kinga Kwiatkowska i Nikola Szczur. Na zakończenie głos zabrali p. Wiesława Kubów i p. Jan Rój. W ramach promowania bezpieczeństwa na wsi p. Rój wręczył uczniom drobne upominki. Zobacz zdjęcia.

data: 27 Wrzesień 2019
KRUS - kurs dla dzieci

PT Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Biłgoraju informuje, że na stronie internetowej KRUS zamieszczony jest kurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia do przekazywania wiedzy dzieciom o zagrożeniach występujących w gospodarstwie rolnym. Link do kursu: https://prewencja.krus.gov.pl/

data: 12 Wrzesień 2019
Nowy rok szkolny 2019/2020 - rozpoczęty

02 września br. inaugurację roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęliśmy jak zawsze w Kościele Parafialnym Mszą Świętą, którą odprawi ksiądz proboszcz Marek Tworek. Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" rozpoczęło uroczystość na terenie Szkoły. Wysłuchaliśmy przemówienia Dyrektora Szkoły, który powitał wszystkich bardzo serdecznie. Wspomniał o tragicznym 1 września 1939 roku, kiedy nie dane było polskim dzieciom rozpocząć nauki. 80 lat temu wybuchła II wojna światowa, jednej z najstraszniejszych wojen w historii ludzkości. Pan Dyrektor przedstawił nowych nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Po części oficjalnej dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Wrzesień 2019
Relacja z finału kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019

Zobacz co piszą o naszym XIX Finale Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów w konkursie plastyczno-literackim "Ja za 20 lat".

Nagrodę główną - bezprzewodowy zestaw muzyczny - otrzymała Oliwia Tadra - uczennica klasy VII. Oliwia jest jedną z 35 laureatów nagrody głównej, którą odbierze na uroczystym Finale Kampanii ZTU 2019 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uroczystość odbędzie się 3 października br.

Wyróżnienie i nagrody książkowe otrzymali: Nikola Hyz, Lena Popowicz i  Patrycja Zaborska - oddział przedszkolny, Maja Popowicz i Weronika Zawadzińska - kl. III, Szymon Bielak i Julita Hanula - kl. IV.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach kolejnych edycji Kampanii ZTU.

data: 4 Wrzesień 2019
Rządowy program pomocy uczniom w 2019 roku "Wyprawka szkolna"

W terminie od dnia 29 lipca 2019 roku do 13 września 2019 roku przyjmowane są wnioski o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach "Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 roku "Wyprawka szkolna". Wnioski oraz szczegółowe informacje znajdują się w sekretariacie szkoły.

data: 1 Sierpień 2019
Jak nie czytam, jak czytam!

06 czerwca 2019r. Szkoła Podstawowa w Chmielku wzięła udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam!". Organizatorem była Pani Agnieszka Rój - nauczycielka biblioteki szkolnej. Zobacz sprawozdanie.

data: 27 Czerwiec 2019
75 rocznica bitwy pod Osuchami

W niedzielę 23 czerwca 2019r. poczet sztandarowy naszej szkoły z delegacją uczniów oraz nauczycieli Panią Katarzyną Kiełczewską - Myszak i Panią Barbarą Karaś uczestniczył w uroczystościach 75 rocznicy bitwy pod Osuchami. Po przemówieniu Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry i po uroczystej mszy świętej dyrektor szkoły i uczniowie złożyli wiązankę biało - czerwonych kwiatów pod pomnikiem poległych partyzantów. Jak każdego roku w uroczystościach uczestniczyła rodzina Patrona naszej szkoły. Mieliśmy miłą przyjemność gościć ich w szkole. Kącik Patrona, zgromadzone zdjęcia i dokumenty dotyczące bohatera walk partyzanckich por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" pierwszy raz zobaczyli kuzyni Patrona mieszkający w Belgii. Zobacz zdjęcia.

data: 23 Czerwiec 2019
Starsze wiadomości