Dzień Patrona Szkoły oraz Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

20 czerwca 2018 roku już po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez Księdza Proboszcza Parafii Chmielek Marka Tworka. Po wspólnym przemarszu do szkoły, montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy II i III. Tegoroczne obchody połączyliśmy z Narodowym Czytaniem "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Lekturę czytali uczniom: Wójt Gminy Łukowa - Stanisław Kozyra, Proboszcz Parafii Chmielek - ksiądz Marek Tworek, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Biłgoraju - Jan Rój, Prezes Klubu HDK w Łukowe - Robert Chmiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chmielku - Zbigniew Sokal. Nauczycieli reprezentowały panie: Halina Pikuta i Beata Słoma, uczniów natomiast: Patrycja Czarna i Izabela Turek - uczennice klasy VIII. Na zakończenie uroczystości pan Wójt wręczył nagrody laureatom konkursu "Autoportret", realizowanego w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tym roku na wyróżnienie zasłużyli: Natalia Pukała, Kornelia Mielnik, Kacper Włodarczyk, Michalina Tworzewska, Tobiasz Maciukiewicz oraz Kacper Hyz. Gratulacje!!! Zobacz zdjęcia.

data: 21 Wrzesień 2018
RADA RODZICÓW

Broszura dotycząca kompetencji i zasad działania Rady Rodziców. Przeczytaj.

data: 4 Wrzesień 2018
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

03 września 2018 roku nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Społeczność szkolna pożegnała wakacje i rozpoczęła nowy rok szkolny uroczystym nabożeństwem, a następnie krótką akademią, na której uczniowie, przedszkolaki i licznie przybyli rodzice wysłuchali przemówienia i życzeń dyrektora. Zobacz zdjęcia.

data: 4 Wrzesień 2018
Ubezpieczenie 2018/2019

Informacje dotyczące ubezpieczenia NNW uczniów Szkoły Podstawowej w Chmielku w roku szkolnym 2018/2019:

Firmą oferującą ubezpieczenie w SP w Chmielku jest COLONNADE S.A. (poprzez brokera Inter Broker Sp. z o.o.). W załączeniu najważniejsze informacje nt. NNW oraz formularz zgłoszenia szkody:

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej,

Formularz zgłoszenia roszczenia.

data: 29 Sierpień 2018
75 rocznica pacyfikacji Gminy Łukowa - lipiec 2018

08 lipca 2018r. w 75 rocznicę wysiedlenia mieszkańców Gminy Łukowa odbyły się uroczystości w kościele parafialnym w Łukowej. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów na pomniku wysiedlonych przed kościołem. Na zakończenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej WIR z Biłgoraja odtworzyła wydarzenia z przed 75 lat.

W lipcu 1943r. Niemcy wypędzili z terenu Gminy Łukowa ponad 4 tysiące osób wywożąc ich do obozów przejściowych, a potem na roboty przymusowe do Niemiec lub do hitlerowskich obozów zagłady. Mieszkańców zgromadzono na placu kościelnym w Łukowej. Z tego miejsca Niemcy pędzili 7 kilometrów dzieci, dorosłych i starców do stodół folwarcznych Matczyńskiego w Chmielku, by stamtąd wywozić Ich w nieznane. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej Szkoły wraz z opiekunami. Zobacz zdjęcia.

data: 8 Lipiec 2018
74 rocznica bitwy pod Osuchami

W niedzielę 24 czerwca 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły z delegacją uczniów klasy siódmej oraz nauczycieli Panią Mariolą Małyszek i Panem Mirosławem Juda uczestniczył w uroczystościach 74 rocznicy bitwy pod Osuchami. Po przemówieniu Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry i po uroczystej mszy świętej złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych partyzantów. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Czerwiec 2018
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie ósmej Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Marek Tworek. Uroczystość w szkole otworzył dyrektor podsumowując roczną pracę i dorobek edukacyjny nauczycieli oraz uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas starszych. Dyrektor wręczył dyplomy nagrody wyróżnionym przez Radę Pedagogiczną uczniom wszystkich klas. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Rady Rodziców i uczniów podziękowania i kwiaty za całoroczną pracę. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców klas. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Czerwiec 2018
Konkursy 2017-2018

Wykaz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018. Serdecznie gratulujemy!!! Zobacz.

data: 22 Czerwiec 2018
KRUS

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do uczniów i rodziców. Zobacz.

data: 14 Czerwiec 2018
Projekt "Dobry start!!!"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Więcej szczegółów.

data: 11 Czerwiec 2018
Starsze wiadomości