KRUS

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do uczniów i rodziców. Zobacz.

data: 14 Czerwiec 2018
Projekt "Dobry start!!!"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Więcej szczegółów.

data: 11 Czerwiec 2018
Wycieczka do Warszawy 07 - 08 czerwca 2018

W dniach 07 - 08 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Łazienek Królewskich, Starego Miasta, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, ogrodu na Bibliotece Uniwersyteckiej, trasy ?Piłkarskie Emocje? na Stadionie Narodowym oraz wizyta w Centrum Nauki Kopernik i zakupy w "Złotych Tarasach". Dopisała wspaniała pogoda i humory uczestników wycieczki. Zobacz zdjęcia.

data: 10 Czerwiec 2018
Relacja z finału kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018
data: 7 Czerwiec 2018
Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

We wtorek 29 maja br. w Biłgoraju odbył się Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny" organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Piotr Juda, Jakub Kościk i Nikola Masłowska, za co otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Przygotowaniem grupy do konkursu zajmowała się Pani Ewelina Iwańczyk. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Maj 2018
Gminny finał Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i Rodzinny Festyn Sportowy - 27 maja 2018r.

W niedzielę 27 maja 2018 roku w Chmielku odbył się Rodzinny Festyn Sportowy z okazji oddania do użytku boiska sportowego. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Łukowa, Dyrektor oraz  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" w Chmielku. Festyn był również okazją do podsumowania Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Szkoła Podstawowa w Chmielku organizowała Gminny Finał Kampanii ZTU już po raz osiemnasty.

Uroczystego poświęcenia boiska dokonał proboszcz Parafii Chmielek - ks. Marek Tworek, natomiast  przecięcia wstęgi dokonali przybyli na tę uroczystość: Jarosław Stawiarski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Michał Mulawa - Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Kazimierz Paterak - Starosta Biłgorajski, radni Rady Gminy Łukowa oraz przedstawiciele gospodarzy i uczniów.

W słoneczne niedzielne popołudnie na boisku zebrali się licznie mieszkańcy Chmielka i okolicznych miejscowości, dzieci i młodzież, dla których przygotowano darmowy plac zabaw, opiekę animatora,  konkursy z nagrodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom" w Chmielku zaprezentowali program artystyczny o prawach dziecka. Na nowym boisku rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy młodzieżą ze szkół w Chmielku i Łukowej.  Dla wszystkich gospodarze przygotowali poczęstunek: pyszną grochówkę i kiełbaski.  Miejmy nadzieję, że boisko sportowe oddane do dyspozycji mieszkańców zawsze będzie tak tętnić życiem jak w dniu otwarcia. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Maj 2018
Konkurs "Radość czytania"

25 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbyły się gminne eliminacje XVII edycji konkursu "Radość czytania", w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Jury w składzie: p. Wiesława Kubów, p. Violetta Tadra i p. Krystyna Wurszt po wysłuchaniu 12 uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce - Wiktoria Granda

II miejsce - Oliwia Korba i Michela Markowicz

Zdobywczyni I miejsca reprezentować będzie Gminę Łukowa podczas eliminacji powiatowych w Biłgoraju.

Serdeczne gratulacje!!!

data: 25 Maj 2018
Próbny egzamin kl. VII - maj 2018

23 maja 2018r. uczniowie klasy siódmej przystąpili do próbnego egzaminu przygotowującego do egzaminu końcowego na zakończenie szkoły podstawowej. Arkusze egzaminacyjne przygotowało Centrum Pomiarowo - Dydaktyczne "MERITUM" w Gdańsku. Uczniowie rozwiązywali w części 1 zadania z języka polskiego (120 minut) w 2 części z matematyki (100 minut). 25 maja br. przystąpią do 3 części egzaminu - z języka angielskiego (90 minut). Życzymy powodzenia. Zobacz zdjęcia.

data: 23 Maj 2018
Sprawdzian kompetencji klasy IV i V - 2018

22 maja 2018r. uczniowie klasy czwartej i piątej przystąpili do sprawdzianu na koniec roku szkolnego. Życzymy powodzenia. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Maj 2018
Starsze wiadomości