Aktualności

Informacja MEN - Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną przygotowało informacje dla uczniów klas VIII na temat zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Warto przeczytać.

1. List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców.

2. Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

3. Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

data: 5 Grudzień 2018
Dyskoteka andrzejkowa w oddziałach przedszkolnych - 29.11.2018r.

29 listopada 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b zapoznały się z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym. Była to okazja na zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej, na której dzieci świetnie się bawiły, rozładowując swoją energię i szalejąc do woli w rytm muzyki.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Listopad 2018
Wycieczka do Biłgoraja

We wtorek 27 listopada 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Biłgoraja. Podczas wycieczki przedszkolaki obejrzały w BCK przedstawienie teatralne pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Kolejnym punktem programu była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania ze strażakami dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodu strażaka. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu potrzebnego do pracy.Wszyscy chętni mogli też wejść na pokład wozu strażackiego. Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie, wręczając strażakom laurkę. Ostatnim punktem programu była wspólna zabawa w Fikolandzie oraz pizza. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Listopad 2018
Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem

We wtorek 27 listopada 2018r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasistów z języka polskiego, w środę będzie egzamin z matematyki, natomiast z języka angielskiego napiszą w najbliższy czwartek. Punktualnie o godz. 9.00 zmierzyli się z arkuszami opracowanymi przez wydawnictwo Operon. Do egzaminu przystąpiło 26 ósmoklasistów. Sprawdzian ma na celu sprawdzenie umiejętności i wiadomości uczniów oraz zapoznanie ich z formułą testu. Właściwy egzamin na zakończenie szkoły podstawowej przygotowany prze CKE odbędzie się 15, 16 i 17 kwietnia 2019r. Jego wynik będzie decydował o dostaniu się przez nich do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Trzymamy kciuki!!! Zobacz zdjęcia.

data: 27 Listopad 2018
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu i zerówce

23 listopada br. w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które przez cały dzień towarzyszyły przedszkolakom na zajęciach. Wychowawcy pani Renata Surmacz i pani Elżbieta Wiśniewska zadbały o to, aby był to niesamowity dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Dzieci opowiadały o swoich misiach, rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, wykonywały prace plastyczno-techniczne. Brały też udział w ćwiczeniach gimnastycznych z misiami, zabawach z chustą animacyjną, uczyły się piosenek i wierszyków o misiach. Wspólnie z dziećmi z zerówki bawiły się na dyskotece misiowej. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. "Mój Pluszowy Miś", zorganizowany przez Panią Renatę Surmacz, która wręczyła dzieciom nagrody i dyplomy. Zobacz zdjęcia.

data: 26 Listopad 2018
Szkolenie Rady Pedagogicznej - 20 listopada 2018

20 listopada br. Pani Alina Wojtyna, doradca metodyczny LSCDN w Zamościu przeprowadziła dla naszej Rady Pedagogicznej szkolenie na temat "Kształcenie kompetencji kluczowych". Część zajęć prowadzona była w formie warsztatów. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Listopad 2018
Cyrk w naszej szkole

We wtorek 21 listopada br. zawitali do naszej szkoły artyści ukraińskiego cyrku "SZOK". Cała społeczność uczniowska oraz przedszkolna miała okazję zobaczyć wiele ciekawych sztuczek, akrobacji i zabawnych inscenizacji. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Listopad 2018
100.Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - 09 listopada 2018r.

W piątek 09 listopada 2018 roku uroczyście uczciliśmy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Święto Niepodległości. Bieżący rok wyznaczył datę szczególną - 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Szkolne obchody rozpoczęła uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas I-III. O godzinie 11.11 włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali się w przeglądzie pieśni patriotycznych. Po akademii dyrektor wręczył nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w licznych konkursach niepodległościowych.
11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystościach gminnych w Kościele Parafialnym w Łukowej. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Listopad 2018
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w sprawie szczepień ochronnych. Warto przeczytać!

data: 9 Listopad 2018
Szkolenie Rady Pedagogicznej - 07 listopada 2018r.

07 listopada 2018 roku Pani Marzanna Dybcio - doradca metodyczny LSCDN Oddział w Zamościu przeprowadziła szkolenie Rady Pedagogicznej na temat:  Dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych w placówkach ogólnodostępnych. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Listopad 2018
Nowsze wiadomości