Aktualności

Wolontariat AIESEC - 2017

Od czterech lat Szkoła bierze udział w projekcie AIESEC, którego misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego, poprzez realizację wymian międzynarodowych. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach. W Polsce, od ponad 45 lat rozwija w  młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację. W tym roku w dniach od 18 do 22 grudnia 2017r. pracują u nas Isha Sehgal z Indii i Jack Zhang z Nowej Zelandii. Dużą atrakcją dla Ishy jest padający śnieg - zobaczyła go i dotknęła po raz pierwszy. Po raz kolejny nasi uczniowie mają okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz poznać kulturę, zwyczaje i historię krajów pochodzenia wolontariuszy. Tak jak w poprzednich latach z wolontariuszami spotkał się Pan Stanisław Kozyra - Wójt  Gminy Łukowa. Przez wszystkie dni korzystali z gościnności Państwa Joanny i Kazimierza Rojów w Pensjonacie - Apartament "Perła Tanwi" w Pisklakach gdzie mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Grudzień 2017
W krainie Brzechwolandii

20 grudnia br. odbyła się druga część konkursu plastyczno - literackiego "W krainie Brzechwolandii" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III pod kierunkiem Pani Agnieszki Rój.
Laureaci konkursu to:
I miejsce - Maja Popowicz
II miejsce - Julia Zwolińska
III miejsce - Weronika Zawadzińska

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia.

data: 21 Grudzień 2017
Świąteczna pomoc dla domów dziecka

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszej Szkoły zorganizowali świąteczną zbiórkę darów. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, rodziców i firmy Convex Glass Sp. z o.o. z Chmielka zbiórka bardzo się udała. 19 grudnia br. członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Panią Beata Słoma i Marzeną Bździuch przekazali prezenty dzieciom przebywającym w Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu oraz w Domu Dziecka "Nasz Dom" im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tuligłowach. Zobacz zdjęcia.

data: 20 Grudzień 2017
Koziołek Niematołek w naszej szkole

W dniu 08 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów teatru KRAK - ART. Uczniowie klas 0 - VII razem z aktorami wyruszyli z Pacanowa dookoła świata. Zobacz zdjęcia.

data: 8 Grudzień 2017
Mikołajkowa wycieczka do Zamościa

05 grudnia 2017 roku 60 uczniów z klas IV-VII wraz z wychowawcami naszej Szkoły uczestniczyło w wycieczce z okazji Dnia Mikołaja do Zamościa. W programie było zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i Broni w obrębie Bastionu III i Arsenału oraz wyprawa do kina. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w M'c Donalds. Zobacz zdjęcia.

data: 6 Grudzień 2017
6 grudnia 2017r. - Mikołajki

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się Święty Mikołaj! Świadczy to o tym, że dzieci w naszej szkole były grzeczne i zasłużyły na prezenty.  Zapukał do klas 0 - III. Uradowane buzie wszystkich dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i czekają na to, co im przyniesie. Oczywiście Mikołaj o nikim nie zapomniał i dla każdego znalazł coś w swoim wielkim worku.  Mikołaju zapraszamy za rok! Zobacz zdjęcia.

data: 6 Grudzień 2017
Dzień Górnika 2017r.

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką. Chcąc uczcić to święto i doceniając trud pracy wszystkich górników, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Jolanty Zwolińskiej przygotowali program artystyczny. Honorowym gościem akademii był emerytowany górnik kopalni węgla kamiennego "Bogdanka" w Łęcznej Pan Paweł Trela, który opowiadał o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Szczegółowo odpowiadał na liczne i bardzo dociekliwe pytania dzieci. Na koniec wręczył Dyrektorowi upominek w postaci figurki św. Barbary z węgla kamiennego. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Zobacz zdjęcia.

data: 4 Grudzień 2017
Finał X edycji konkursu plastycznego - "Bezpieczni na drodze".

01 grudnia 2017 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu odbył się finał X edycji konkursu plastycznego - "Bezpieczni na drodze", w którym jak co roku brali udział uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Eweliny Iwańczyk.  Uczennice, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone to: Julia Furgała i Oliwia Tadra. Serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia.

data: 1 Grudzień 2017
Andrzejki 2017!!

W środę 29 listopada 2017 r. Samorząd uczniowski pod kierunkiem Pani Eweliny Iwańczyk zorganizował zabawę Andrzejkową dla uczniów klas IV-VII. Opiekunami imprezy byli wychowawcy klas i rodzice uczniów. Zobacz zdjęcia

data: 30 Listopad 2017
Andrzejki w przedszkolu

W miniony czwartek (30.11) nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Listopad 2017
Nowsze wiadomości
Starsze wiadomości