75 rocznica mordu mieszkańców Szarajówki

W niedzielę, 20 maja br. w Szarajówce obchodzona była rocznica mordu mieszkańców tej miejscowości. W obchodach 75 rocznicy tych dramatycznych wydarzeń wzięli udział: starosta biłgorajski Pan Kazimierz Paterak, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Pani Dr n. med. Elżbieta Puacz, wójt Gminy Łukowa Pan Stanisław Kozyra, radni Rady Gminy Łukowa z przewodniczącym  Panem Tadeuszem Kraczkiem, dyrektor Banku Spółdzielczego w Łukowej Pan Zdzisław Szostak, przedstawiciele organizacji kombatanckich, dyrektor KRUS w Biłgoraju Pan Jan Rój, dyrektor GOK w Łukowej Pani Wiesław Kubów, dyrektorzy szkół Gminy Łukowa, poczty sztandarowe szkół i strażaków oraz liczni mieszkańcy naszej i sąsiednich gmin. Uczniowie naszej Szkoły przygotowali uroczystą akademię przypominającą historię mordu, wiersze i pieśni patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Pani Beaty Słoma. Mszę świętą za spalonych żywcem mieszkańców Szarajówki sprawował proboszcz parafii Chmielek ksiądz Marek Tworek. Po mszy delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów a grupa rekonstrukcyjna odtworzyła wydarzenia z przed 75 lat. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Maj 2018
"POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT" - konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Samorząd Województwa Lubelskiego ogłasza konkurs plastyczny na wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne. Ciekawe nagrody czekają... Szczegóły tutaj!

data: 17 Maj 2018
Mały Konkurs Recytatorski

15 maja 2018 roku w GOK w Łukowej odbyły się eliminacje gminne Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kozyra i Weronika Zawadzińska z klasy I oraz Maja Granda i Igor Senderek z klasy II. Reprezentantką kategorii starszej była Michalina Tworzewska z klasy IV. Laureatką konkursu została Wiktoria Kozyra. I to ona będzie reprezentowała naszą gminę podczas Eliminacji Powiatowych Konkursu w Biłgoraju. Serdecznie gratulujemy!!

data: 16 Maj 2018
Ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez KRUS Biłgoraj

30 kwietnia 2018 roku odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" - zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Biłgoraju. W konkursie wzięły udział również uczennice naszej szkoły. Dyplom za wyróżnienie otrzymała Gabriela Zawadzińska - kl. V. Dyplom za udział w konkursie otrzymały: Wiktoria Jagucak - kl. VII, Martyna Wyrwa - kl.VI oraz Weronika Zawadzińska - kl. I. Serdecznie gratulujemy!!!

data: 10 Maj 2018
Sadzimy Dąb Niepodległości!

W dniu 9 maja 2018r. w ramach uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję sadzenia "Dębów Niepodległości" zainicjowaną przez Lubelski Urząd Wojewódzki. Z tej okazji odbyła się krótka akademia. Uczniowie odśpiewali hymn polski, a następnie wszyscy udali się na ogród szkolny. Uroczystego posadzenia drzewka dokonali zaproszeni goście: Pani Ewa Popowicz - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Stanisław Kozyra - Wójt Gminy Łukowa, ksiądz Marek Tworek - proboszcz parafii Chmielek oraz Dyrektor naszej Szkoły - Pan Zbigniew Sokal wraz z Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Amelią Słotwińską. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Maj 2018
Święto Konstytucji 3 maja 2018

W piątek 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców Pani Marzeny Bździuch, Krystyny Matysiak oraz Jolanty Zwolińskiej przygotowali część artystyczną. Udział w akademii wzięła również najmłodsza część naszej szkoły: uczniowie klas 0a i 0b, którzy zaprezentowali pieśni patriotyczne. Kolejna część tego święta miała miejsce się w czwartek 3 Maja w Kościele pw. Trójcy Świętej w Pisklakach, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. , którą odprawił ksiądz prałat Szymon Szlachta. Tradycyjnie przed Mszą św. ruszył patriotyczny pochód spod pisklackiej remizy do kościoła. Zobacz zdjęcia.

data: 27 Kwiecień 2018
Światowy Dzień Ziemi

Dziś 25 kwietnia 2018 roku śwętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy V i VII pod kierunkiem pani Kazimiery Sokal i Beaty Słoma przygotowali uroczysty apel, którego celem było przypomnienie uczniom o ochronie środowiska naturalnego. Podczas uroczystości Dyrektor szkoły wręczył uczniom dyplomy uznania za udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Przyrodniczy", zorganizowanym z okazji tego święta. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Kwiecień 2018
Ilozjonista w naszej szkole - kwiecień 2018

19 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole artystę iluzji. W widowisku wzięli udział uczniowie klas 0-VII. Pokaz magii zachwycił wszystkich widzów. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu, podczas którego iluzjonista prezentował niesamowite sztuczki, do których zapraszał uczniów. Jego występ wprowadził do szkoły nutkę fascynacji i magii. Zobacz zdjęcia.

data: 19 Kwiecień 2018
W zdrowym ciele zdrowy duch...

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku dzieci z zerówki, pod kierunkiem Pani Renaty Surmacz przygotowały apel na temat higieny i dbania o zdrowie. Zobacz zdjęcia.

data: 17 Kwiecień 2018
"Zawodowy Strzał w 10"

Drodzy Uczniowie, Rodzice!
Kuratorium Oświaty w Lublinie, w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej "Zawodowy Strzał w 10" przygotowało
informator o zawodach i szkołach województwa lubelskiego, w których realizowane jest kształcenie zawodowe. Warto przeczytać!

data: 12 Kwiecień 2018
Nowsze wiadomości