Finalistka ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół"
data: Lut. 23, 2021
II próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 16 - 17 - 18 lutego 2021r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do drugiego próbnego egzaminu. Arkusze egzaminacyjne przygotowało wydawnictwo OPERON. Życzymy powodzenia. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 17, 2021
#Kampania SZCZEPIMY SIĘ

W poniedziałek, 8 lutego 2021r. rusza rejestracja na szczepienia dla nauczycieli przeciw Covid-19. W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne.

Więcej o szczepieniu na stronie internetowej www.gov.pl

data: Lut. 5, 2021
Zmiany w egzaminie ósmoklasisty!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami oraz wymaganiami egzaminacyjnymi obowiązującymi na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 - SZCZEGÓŁY W LINKU.

Program CYBER.MIL z klasą

W związku z uruchomieniem procesu naboru uczniów do szkół ponadpodstawowych uczestniczących w Programie „CYBER.MIL z klasą” zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji. Głównym celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów do korpusów osobowych kadry zawodowej i naukowej Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Program zainicjowany został przez Ministerstwo Obrony Narodowej i prowadzony jest przez Biuro ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Więcej o programie na stronach internetowych:

- www.wojsko-polskie.pl

- CYBER.MIL.pl

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN

data: Sty. 29, 2021
Dzień babci i dziadka w przedszkolu

Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które wzbudzają wiele radości i emocji.

Babcia i Dziadek to wielki skarb dla wnuków. To oni sprawiają, że dzieciństwo staje się bardziej wartościowe, udane i szczęśliwsze, są pomysłowi i oddani. Dużo rozmawiają z wnukami, przekazują wiedzę o korzeniach rodzinnych, czytają bajki, uczą jazdy na rowerze, zabierają na wycieczki. Są cierpliwi, zawsze rozumieją, dają dziecku coś wyjątkowego.

Chcąc uhonorować Dziadków i podziękować im za wszystko dzieci z przedszkola przygotowały piękne obrazki, śpiewały piosenki i opowiadały o swoich babciach i dziadkach. Zobacz zdjęcia.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu: https://youtu.be/H6Iz0IJntzQ

data: Sty. 26, 2021

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021r., Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku informuje, iż w okresie od 18 stycznia 2021r. do 31 stycznia 2021r.  uczniowie klas I-III uczą się w trybie stacjonarnym zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zajęcia lekcyjne realizują jak dotychczas, stacjonarnie na terenie Szkoły.

Nauczanie stacjonarne uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym zgodnie
z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS dostępnymi TUTAJ oraz Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej w Chmielku znajdującą się TUTAJ.

Nauka zdalna uczniów klas IV-VIII zostaje przedłużona do 31 stycznia 2021r.

Celem ograniczenia nadmiernego kontaktu uczniów korzystających z szatni, ustala się godziny przyjścia do szkoły uczniów poszczególnych klas:

0a – od 8.00

I – 7.50 – 8.00

II – 7.40 – 7.50

III – 7.30 – 7.40

Uczniowie ograniczają do minimum czas pobytu w szatni!

Przed wejściem na teren Szkoły codziennie rano u każdego dziecka będzie mierzona temperatura!

Szczegóły organizacyjne będą podawane na bieżąco przez wychowawców klas i nauczycieli. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie internetowej Szkoły i w dzienniku elektronicznym.

data: Sty. 13, 2021
Informacja

W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową, która wiąże się z licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Biłgoraju informuje, że w okresie ferii zimowych istnieje możliwość korzystania z dodatkowych form pomocy i wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. PPP oferuje:

- wsparcie psychologiczne w ramach telefonu dyżurnego nr 797 433 796, który dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00,

- wizyty w ramach bezpośredniego kontaktu z psychologiem, po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr (84) 686-10-66.

data: Sty. 4, 2021
#FerieBezNudy

Propozycje MEN na ciekawe spędzenie ferii:

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! Więcej informacji na stronie: https://ferie.tvp.pl/

Akcja „Ferie bez nudy”

„Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Więcej na stronie: http://www.feriebeznudy.pl/

data: Sty. 4, 2021
Starsze wiadomości