Aktualności

Święto Odzyskania Niepodległości w przedszkolu i w zerówce

Dnia 10 listopada 2020 r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Chmielku odbyły się uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem pieśni patriotycznej pt. ”Piechota”  i  recytacją wiersza Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”.  Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z nauczycielami  wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków i zerówiaków. Zobacz zdjęcia.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z uroczystości. LINK

data: Lis. 13, 2020
Akcje charytatywne w naszej szkole

W październiku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej Szkole dwie akcje charytatywne. Podczas pierwszej z nich wsparliśmy organizację Dnia Świętego Mikołaja dla biednych i potrzebujących wsparcia, polskich dzieci na Ukrainie. Zebrane przez uczniów i nauczycieli słodycze, zabawki, artykuły szkolne i środki higieniczne zasiliły zbiórkę organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. Księdza Marka Sobiłło w Łukowej. 
Druga akcja charytatywna polegała na zbiórce pieniędzy, z której dochód przeznaczony był na wsparcie dla Kasi Grzyb z Łukowej. Dziewczynka ma 3 latka, urodziła się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Zebrane pieniądze zasilą kwotę potrzebną na opłacenie operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Podczas akcji zebraliśmy 1600 zł, która to kwota została wpłacona na konto Fundacji "Siepomaga" organizującej zbiórkę.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za udzielone wsparcie.

data: Lis. 4, 2020
OGŁOSZENIE

Od poniedziałku, 26 października 2020r., nauka w naszej szkole w klasach IV-VIII będzie odbywać się w trybie zdalnym. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III uczą się jak dotychczas w systemie stacjonarnym. To nowe obostrzenia ogłoszone przez premiera Rządu RP.

data: Paź. 23, 2020
Materiały edukacyjne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia

Prosimy o zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.

Pliki do pobrania:

Plakat - ogólny.pdf

Plakat - zasady kwarantanny.pdf

Plakat - kwarantanna.pdf

Plakat - rozkładówka.pdf

data: Paź. 16, 2020
Akcja "Przerwa na czytanie"

13 października 2020r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Uczestnicy brali również udział w pobiciu zeszłorocznego rekordu akcji, w której wzięło udział 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą. Podczas akcji cała społeczność szkoły czytała książki w klasach lub w wybranym przez siebie miejscu. Najmłodszym uczniom z oddziałów przedszkolnych czytali nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klubu "Pożeracze książek". W naszej szkole w czytanie na przerwie włączyło się 195 osób (w tym: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły). Uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby biblioteki szkolnej. Trzeba przyznać, że była to przerwa niezwykła, zupełnie odmienna od wszystkich dotychczasowych. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas "Przerwy na czytanie" i będzie nas jeszcze więcej. Dziękujemy za zorganizowanie akcji Pani Agnieszce Rój. Zobacz zdjęcia.

data: Paź. 13, 2020
"Mapa karier" - narzędzie doradztwa zawodowego

Zapraszamy uczniów klasy 8 do zapoznania się z nowoczesnym interaktywnym narzędziem doradztwa zawodowego w szkole „Mapa Karier”. Mapa pozwala odkrywać, lepiej poznawać zawody i najważniejsze dane o nich oraz planować swoje ścieżki edukacyjne prowadzące do różnych zawodów. Link do MAPY KARIER.

data: Paź. 9, 2020
Dzień Patrona Szkoły - 29 września 2020r.

W dniu 29 września 2020r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W związku z obecną sytuacją epidemiczną tegoroczne obchody nie były tak uroczyste, jak w poprzednich latach. Ponieważ nie odbyła się akademia, postać Patrona wspominana była na zajęciach w poszczególnych klasach. Uroczysty charakter tego dnia podkreślał strój galowy wszystkich uczniów. Dyrektor Szkoły wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej złożyli kwiaty i zapalili znicz przy Kąciku Patrona. Pamięć o Patronie uczciliśmy także poprzez zorganizowanie konkursu plastycznego pt. "Kartka dla bohatera" oraz testu wiedzy o Patronie pt. "Co wiem o Patronie naszej Szkoły". Wyróżnieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli podziwiać wszystkie wyróżnione prace wyeksponowane na hollu szkolnym. Dodatkowo przedszkolaki wykonały piękne flagi, które zostały zawieszone na tablicach przed klasą, a dzieci z zerówki przygotowały prace plastyczne przedstawiające mapę Polski w barwach narodowych. Zobacz zdjęcia.

data: Paź. 1, 2020
Narodowe czytanie "Balladyny"

W środę, 23 września 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowego czytania pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy". Lekturą tegorocznej odsłony akcji była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Uczniowie czytali fragmenty utworu podczas zajęć szkolnych. Zobacz zdjęcia.

data: Wrz. 29, 2020
27. Akcja Sprzątanie świata - Polska

W piątek 18 września 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 27. Akcji Sprzątanie świata - Polska, organizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia" pod hasłem: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". W związku z pandemią COVID-19 tegoroczne działania w naszej szkole różniły się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne. Uczniowie sprzątali teren jedynie wokół swego domu. Zobacz galerię.

data: Wrz. 22, 2020
Starsze wiadomości