Wywiadówka - I półrocze 2019/2020

W środę 12 lutego 2020r. odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowującymi pracę uczniów w I semestrze. Dyrektor szkoły przedstawił wyniki klasyfikacji śródrocznej, osiągnięcia uczniów w konkursach oraz ważniejsze wydarzenia z pracy szkoły. Gościem spotkania była pani Marta Miazga - pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Tematem pogadanki był: " Wpływ rodziny na kształtowanie motywacji dziecka do nauki". Gościły u nas również panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowej - pani Agnieszka Kościk oraz pani Anna Mach, które przygotowały pogadankę nt. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Kolejnym gościem spotkania był Wójt Gminy Łukowa - pan Stanisław Kozyra, który zapoznał zebranych z planem budżetu oświaty na rok 2020 oraz poinformował o sprawach istotnych dotyczących mieszkańców naszej gminy. Ostatnim punktem spotkania były rozmowy rodziców z wychowawcami i nauczycielami. W środę 19 lutego br. odbył się krótki apel dla uczniów, podczas którego Dyrektor przedstawił wyniki klasyfikacji śródrocznej oraz wręczył uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie Olimpiada wiedzy - Archimedes Plus. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 19, 2020
Zabawa karnawałowa - 2020

W sobotę, 15 lutego 2020r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. DJ Maciek doskonale bawił naszych uczniów prezentowaną muzyką. Dekorację sali wykonali uczniowie pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego. Zabawę zorganizowali i smakołyki przygotowali rodzice. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 19, 2020
Dzień babci i dziadka w oddziałach przedszkolnych

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby, które kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.  Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, która miała miejsce 4 lutego 2020 r. w grupie 0a i 6 lutego 2020 r. w grupie 0b. Przedszkolaki na to wydarzenie pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce. Następnie goście otrzymali przygotowane przez dzieci laurki i  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 14, 2020
Warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej klasy VIII

W środę 05 lutego 2020r. uczniowie klasy ósmej wyjeżdżali do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej. Pod kierunkiem uczniów i nauczycieli tej szkoły przygotowywali smaczne przekąski oraz mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami układania fryzur i robienia makijażu. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 7, 2020
Ornitolog w naszej szkole

W poniedziałek 03 lutego oraz w środę 05 lutego 2010r. naszą szkołę odwiedził ornitolog z Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego Stacji Terenowej w Szostakach. Podczas tej wyjątkowej lekcji przyrodniczej, dzieci miały okazję poznać wiele gatunków polskiej fauny, a w szczególności ptaków, które nasz gość przedstawił im na zdjęciach i filmach. Uczniów najbardziej zaciekawiły sposoby jakie stosuje ornitolog podczas obserwacji oraz filmowania zwierząt, by ich nie spłoszyć. Zobacz zdjęcia.

data: Lut. 6, 2020
Próbny Egzamin Ósmoklasistów z GWO

W środę 29 stycznia 2020r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do kolejnego próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Dzisiaj, w czwartek piszą próbny egzamin z matematyki. Na piątek zaplanowano egzamin z języka angielskiego. Arkusze opracowane zostały przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Życzymy powodzenia. Zobacz zdjęcia.

data: Sty. 30, 2020
Jasełka 2019

W piątek 20 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole jasełka. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, wspaniale przebrani uczniowie klas IV - VIII pod kierunkiem Pani Agaty Kiełbus mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. Ksiądz proboszcz odczytał fragment ewangelii. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz obecni rodzice łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Zobacz zdjęcia.

data: Gru. 20, 2019
Kiermasz ozdób świątecznych - 19 grudnia 2019r.

W czwartek 19 grudnia 2019 roku uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pań: Agnieszki Rój i Beaty Słoma zorganizowali w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego sprzedawane były piękne i oryginalne ozdoby świąteczne oraz pyszne wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dochód ze sprzedaży przeznaczono dla osób potrzebujących. Zobacz zdjęcia.

data: Gru. 19, 2019
#Razem na Święta

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest wsparcie osób starszych, chorych, samotnych, potrzebujących pomocy z naszej społeczności szkolnej i lokalnej.

data: Gru. 16, 2019
Barbórka - Dzień Górników

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką. Chcąc uczcić to święto i doceniając trud pracy wszystkich górników, uczniowie klas I-III oraz V, pod kierunkiem Pań: Marzeny Bździuch, Krystyny Matysiak, Renaty Surmacz oraz Jolanty Zwolińskiej przygotowały program artystyczny. Honorowym gościem akademii był emerytowany górnik kopalni węgla kamiennego "Bogdanka" w Łęcznej Pan Paweł Trela, który opowiadał o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią oraz Pan Robert Chmiel - prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło przy OSP w Łukowej, który zachęcał do akcji poboru krwi. Zaproszeni goście szczegółowo odpowiadali na liczne i bardzo dociekliwe pytania dzieci. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Zobacz zdjęcia.

data: Gru. 11, 2019
Starsze wiadomości