Wizyta klasy drugiej w bibliotece publicznej

Dnia 6 marca 2024 r. uczniowie klasy drugiej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Chmielku, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Janinę Hyz. W czasie zajęć drugoklasiści zapoznali się z biografią oraz ciekawostkami z życia słynnego duńskiego baśniopisarza – H. Ch. Andersena. Następnie z zainteresowaniem wysłuchali jednej z baśni autora pt. „Brzydkie kaczątko”. Uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami z przeczytanego utworu. Poznali również cechy gatunku literackiego, jakim jest baśń. Zajęcia były doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi na tematy wychowawcze. Baśń o brzydkim kaczątku uczy nas, że nie wolno nikogo osądzać po pozorach, ponieważ mogą one być mylące. Morał płynący z tej baśni jest taki, że odrzucając kogoś z powodu jego odmienności, możemy mu wyrządzić ogromną krzywdę.

Dziękujemy Pani Janinie Hyz za zaproszenie na ciekawe zajęcia i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.