Dożynki Gminno-Parafialne 2024

W niedzielę, 18 sierpnia br. uroczyście świętowaliśmy w naszej gminie dożynki gminno-parafialne. Tegoroczne uroczystości miały miejsce w Chmielku, na terenie szkoły. Było mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim słowa podziękowania dla rolników za ich ciężką pracę i trud.​

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00, kiedy to uczestnicy zebrali się na placu przed remizą strażacką w Łukowej. Następnie odbył się przejazd delegacji wieńcowych, prowadzonych przez Gminną Orkiestrę Dętą na plac dożynkowy przy Szkole Podstawowej w Chmielku, gdzie rozpoczęła się część obrzędowa. Tradycyjnie centralnym punktem obchodów była dziękczynna msza święta, podczas której społeczność gminy podziękowała za tegoroczne plony.

Oficjalnego otwarcia dożynek dokonała Pani Wiesława Kubów - Dyrektor GOK w Łukowej, która powitała gości. Tradycyjnie delegacje sołeckie poświęcone wieńce i chleby symbolicznie przekazały na ręce gospodarzy uroczystości - Wójta Gminy Łukowa Stanisława Kozyry, Proboszcza Parafii Chmielek Księdza Marka Tworka oraz Wikariusza Parafii w Łukowej Księdza Artura Łakomego. Wójt Gminy swoim wystąpieniem podkreślił znaczenie rolnictwa, które jest najważniejszą gałęzią gospodarki naszego kraju oraz przypomniał o wartościach jakie niosą tradycje polskiej wsi, o które sumiennie dbają mieszkańcy gminy.

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn rodzinny. W programie uroczystości znalazły się występy orkiestry, chóru "Harmonia" oraz dziecięcych grup tanecznych. Wieczorem, o godzinie 19:00, zaplanowano występ zespołu "Pozytywnie albo Wcale", który rozgrzewał publiczność przed głównym wydarzeniem muzycznym wieczoru - koncertem ELENI. Po koncercie ruszyła zabawa taneczna z Dj Wodzirejem oraz Dj Alexem. Dodatkowymi atrakcjami były wystawy z książkami, regionalne jedzenie, animatorzy, dmuchańce dla dzieci oraz wiele innych rozrywek, które zapewniały wspaniałą atmosferę i integrację lokalnej społeczności.