V Rajd Osuchowski

21 września br. uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawcami klas i Panią Dyrektor oraz rodziną naszego patrona szkoły wzięli udział w wyjątkowym, pieszym rajdzie upamiętniającym 80. Rocznicę Bitwy pod Osuchami. Przemarsz rozpoczął się przed Domem Kombatanta, gdzie uczestnicy mieli chwilę zadumy i modlitwy podczas złożenia wiązanek i zapalenia zniczy na cmentarzu partyzanckim. Następnie wyruszyli na 13 kilometrowy szlak, który został dokładnie opracowany przez członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. "Wira". Uczestnicy przeszli przez malownicze tereny Fryszarki, Stary Gościniec, a także nad Sopot, gdzie odbyły się kluczowe starcia oddziałów "Burzy", "Błyskawicy" i "Rysia". Każdy krok był przypomnieniem historii oraz symbolicznego dziedzictwa, które pozostawili po sobie bohaterowie.